30 czerwca 2017

Radler Okocim - pełnia orzeźwieniaSłońce, gorąc i pojawiające się wtedy pragnienie, któż z nas nie zna tego uczucia? Właśnie w te upalne dni przyszła do mnie jak na ratunek paczka z Radlerami Okocimia. W sam raz i na czas 😀.

Dostałam do wypróbowania 3 warianty smakowe:
  • Radler Okocim limonka
  • Radler Okocim owoce leśne z limonką
  • Radler Okocim grejpfrut z limonką


Jeśli ktoś z Was nie wie co to jest radler to pokrótce wyjaśnię że jest to niskoprocentowy napój alkoholowy będący połączeniem jasnego piwa i lemoniady.

Bardzo lubię browar Okocim bo jest to browar z tradycją, w którym pracownicy kierują się zasadami: „rób to co kochasz” i „najlepsze z najlepszego”. Z pasji do piwa i składników najwyższej jakości w Browarze Okocim powstają najlepsze piwa. Bardzo się cieszę że Okocim poszedł też w kierunku radlerów i przyznam, że ma się czym chwalić 😃.


Oczywiście nie muszę Wam pisać jaką radość sprawiło mi testowanie radlerów tym bardziej że pogoda sprzyja delektowaniu się takimi trunkami. Lubię smak piwa zarówno tego typowego goryczkowego jak i delikatnie słodkiego. Jakie są moje spostrzeżenie co do poszczególnych smaków? Otóż:

Okocim Radler  z limonką  - wyraźny smak lekkiego piwa i świeżej lemoniady. Pachnie delikatnie, nie jest ani za kwaśny ani za słodki – jest w sam raz. Idealny na lato, w sam raz kiedy spędzamy czas ze znajomymi nie tylko przy grillu.

Okocim Radler limonka z owocami leśnymi jest troszkę słodszy od limonkowego ale nie przesłodzony. Delikatny i lekki napój piwny z jagodami, malinami i jeżynami w tle delikatnie muśnięty nutą limonki. Bardzo ciekawy smak.


I mój faworyt – Okocim Radler grejpfrut z limonką – mega orzeźwiający ze zdwojoną siłą cytrusów: duetu wyraźnego grejpfruta oraz limonki w tle. Bardzo delikatny i subtelny smak, niezwykle orzeźwiający – dla mnie smakowo to strzał  w dziesiątkę. Myślę, że osobom lubiącym grejpfruta także przypadnie do gustu.Ja już wiem, że upalne dni i wieczory będę spędzać delektując się radlerami okocimskimi. Posiadają one bardzo dobre walory smakowe i orzeźwiające. Smak delikatnej goryczki przełamanej lemoniadą z dodatkami owoców. Okocim kupił mnie swoimi radlerami, a ja nie będę mu dłużna i będę kupować je także 😋.

Należy pamiętać, że radlery  najlepiej smakują mocno schłodzone zarówno ze szklanki jak i bezpośrednio z butelki. Są wtedy lekkie, przyjemne i mega orzeźwiające.

Zapomniałam wspomnieć o jeszcze jednym fakcie... no właśnie fakcie bo oprócz tego że radlery są dobre to jeszcze wspomnieć należy że Okocim dał bardzo fajne etykiety radlerom. Zarówno część główną, gdzie jest bardzo ładna szata graficzna ale także i część opisową gdzie znaleźć możemy różne ciekawe "fakty piwne" które są taką ciekawostką i dodatkiem do naszego piwnego napoju lemoniadowego.
Uwierzcie mi że radlery w taką pogodę doskonale gaszą pragnienie. Jeśli ktoś nie lubi goryczkowego piwa i gustuje w delikatnych smakach to radler jest właśnie dla niego.

A czy Wy już orzeźwiliście się Radlerem Okocim tego lata?

2 komentarze:

  1. grejpfrut z limonką dla mnie mega!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja uwielbiam leśne owoce, bardzo dobry radler :-)

    OdpowiedzUsuń